Мъжете ще могат да стават жени, а жените- мъже без задължително да са си направили специална операция. Това пише "Телеграф".
Това става ясно от решение на Върховния касационен съд по делото на транссексуален. С решението си съдът позволява лицето да смени пола в документите си, без да трябва да доказва наличието на естествени или вторично добити полови белези на желания от него пол.
Пробивът идва след подобно решение с нашумелия казус с Пол Найденов. Той изглежда като мъж, говори, действа и се чувства като такъв, но въпреки това по документи се води жена.
Утре е Еньовден. А в българските народни вярвания в нощта преди празника светът се променя. Границата между видимото и невидимото става по-тънка, билкит…
0 Коментара