Прокуратурата ще повдигне обвинения на депутата от ГЕРБ Делян Добрев и на бившия енергиен министър Румен Овчаров за сключени неизгдони договори, свързани с изграждането на АЕЦ Белене. Това разкриха пред БЛИЦ запознати с разследването срещу двамата политици.Добрев и Овчаров ше бъдат привлечени към наказателна отговорност за безстопнственост.
Очаква се утре те да бъдат извикани в следствието където да им бъдат връчени обвинителните документи.
На двамата ще бъде наложена мярка за неотклонение, която почти сигурно ще е парична гаранция.
Припоняме, че преди десетина дни прокуратурата поиска официално имунитета на Добрев. Депутатът се отказа доброволно от спецзащитата си. Овчаров бе сполетян и от други неприятности. Тогава по личното разпореждане на премиера Борисов той бе принуден да се откаже от златната си акция в "Лукойл".
Радев: Голямото предизвикателство в бюджета не е огромният дефицит, а неудържимият ръст на разходите
Нашето най-голямо предизвикателство по отношение на бюджета за 2026 г. не е огромният дефицит, а заложената в последните парламенти и сглобки философия …
0 Коментара