Нови потресаващи доказателства около зловещата учителка Веселина Гинева, обвинена, че е уморила мъжа си от глад, изплуваха в съдебната зала днес.

„Веселина е заковала прозореца в стаята на Димитър Миразчиев. В апартамента в к-с „Лазур” са намерени пирони”, каза прокурорът при гледането на мярката за неотклонение на Гинева. При първото й явяване пред съда бе споменато, че мъжът й се е опитвал да се качи на прозореца, а съседите са получавали бележки с призиви за помощ.

„Невинна съм! Дълги години бях учителка и съм се грижила за деца без да бъда уволнявана. Искам да се прибера вкъщи, защото майка ми е с диабет и много се притеснява за мен”, каза Веселина. Бургазлийката, която освен в убийство е обвинена и в това, че е прибирала месечната пенсия от 800 лева на вече починалия си бивш мъж, сподели, че винаги е живяла скромно и без развлечения, почти както в затвора в момента. Единствената разлика била, че на свобода гледала телевизия.

Защитникът на обвиняемата адвокат Камен Кънев каза, че липсват доказателства, че именно тя е причинила смъртта на мъжа си.

„Доказателствата се възприемат едностранно - липсва категоричност за причината за смъртта”, добави Кънев, който вчера не се яви в съда, защото подзащитната му забрави да го извика. Именно заради това мярката се гледа днес.

Една от загадките около учителката е дали в момента упражнява професията си или е безработна. Това засега не става ясно, заради неточности в документацията.