Момчетата от Общински хандбален клуб “Поморие” станаха шампиони на България, след като победиха отбора на ХК “Локомотив” – Горна Оряховица на Държавните финали по хандбал за момчета до 12-годишна възраст, които се проведоха от 14. до 16. юни 2019 г. в гр. Поморие.

Отборът на Поморие заслужено грабна златната купа, въпреки жегата и силната конкуренция, с резултат 18:11. Две от поморийските момчета бяха отличени в Златната седмица на първенството – Емил Дичев и Радослав Митев. Емил Дичев спечели и индивидуална награда за най-полезен състезател.

Наградите връчи Желязко Страволемов – директор на дирекция по Образование, култура и спорт в Община Поморие. От името на кмета Иван Алексиев, той поздрави победителите, техните треньори, ръководители, организатори и всички участници в първенството за труда и спортсменския дух.