Отборът на "Нефтохимик 2010" узакони първото си място в редовния сезон в Суперлигата по волейбол при мъжете, след разгром с 3:0 гейма срещу гостуващия тим на "Миньор" - Перник.

В отделните части 25:17, 25:12 и 25:23 за бургазлии, които по този начин си гарантираха минимум сребърните медали.

От 10 март започват плейофите, в които само се решава кой ще е шампионът. На четвъртфинал "Нефтохимик 2010" ще има за съперник тима на "Тетевен Волей", който завърши на осмо място.

Играе се до 2 победи от 3 мача. Първият двубой между двата отбора е на 10 март/четвъртък/ от 18:00 часа в зала "Младост".

Втората срещу е в Тетевен на 13 март. Ако има равенство в победите, третият решителен мач отново ще е в Бургас на 16 март.

При краен успех, бургаските волейболисти ще срещнат победителят от двойката "Добруджа" - Добрич и "Марек Ивкони" - Дупница, които завършиха съответно на четвърто и пето място в редовния сезон от Суперлигата.