В четвъртък облачността ще бъде променлива, над много райони – намаляваща до слънчево. Изолирани краткотрайни превалявания ще има само в планините в Югозападна България. Ще остане ветровито с умерен, временно силен запад-северозападен вятър.

Максималните температури в по-голямата част от страната ще бъдат между 25° и 30°, в София – около 24°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността, главно в часовете преди обяд. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад, който привечер ще започне да отслабва. Максималните температури ще бъдат между 27° и 30°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

В планините ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността. Изолирани краткотрайни превалявания ще има само в планините в Югозападна България. Ще духа умерен и временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 18°, на 2000 метра – около 11°.

През следващите два дни - петък и събота, ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. По-голяма вероятност за изолирани краткотрайни превалявания в планините в Югозападна България и в североизточните райони има през първия ден. Вятърът ще отслабне. Сутрин ще бъде прохладно, но дневните температури ще започнат бавно да се повишават и максималните в събота ще бъдат между 28° и 33°.