Волейболистите от "Нефтохимик 2010" постигнаха победа с 3:2 гейма в Дупница срещу "Марек Юнион Ивкони" при дебюта на треньора Николай Желязков. Срещата бе в мач от 13-ия кръг в националната Суперлига.

Бургазлии дръпнаха с 2:0, след 25:19 и 25:23. Домакините успяха да се върнат в мача със спечелени два гейма с по 25:22.

В решителния тайбрек бургаските волейболисти заиграха ударно и заслужено спечелиха с 15:12 точки и 3:2 гейма.
Със 17 точки завърши Георги Петров. Ален Джорджевич добави 15 точки, а Николай Учиков- 13. Николай Къртев записа 9 точки, капитанът Георги

Братоев и резервният диагонал Петър Христов се отчетоха с по 8 точки.
Мачът в Дупница беше своеобразна загрявка за отбора на "Нефтохимик 2010" преди първия четвъртфинален мач от европейския клубен турнир за купата на CEV срещу гръцкия гранд и лидер в местното първенство "Олимпиакос", с национала Тодор Алексиев в своя състав.

Двубоят е на 30 януари/сряда/ от 18:30 часа в зала "Младост". Билетчето за вход е на символичната цена- един лев.