Катрин Тасева и Боряна Калейн се класираха за три финала след първия ден от Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в Баку (Азербайджан).

В многобоя Катрин Тасева е на 4-то място във временното класиране със сбор от 33.400 т, след като допусна някои неточности в съчетанията и беше оценена със 17.000 на обръч и 16.400 на топка. Тя намери място и в двата финала за неделя, като влиза с пети по сила оценки и на обръч, и на топка.

Боряна Калейн изигра добър обръч и получи 16.900, но на топка допусна изпускане на уред извън килима и се нареди на 13-о място с едва 13.850. Тя се класира за финала на обръч с шести резултат.

След първия ден в многобоя води Мария Сергеева от Русия със сбор от 36.450 т., втора е Анастасия Салос от Беларус със сбор от 34.350 т. а трета - Влада Николченко от Украйна, която има сбор от 33.650 т.

По-късно днес са изпълненията на ансамблите с 5 обръча, а утре е състезанието продължава с бухалки и лента при индивидуалните гимнастички и изпълненията при ансамблите с три топки и две въжета.