39-годишният атлет Шабан Мустафа впечатлява с отличните си изяви в Алпите, където последните месеци записа редица успехи. Бегачът от Сунгурларе се класира на второ място на тридневното състезание по планинско бягане „Тур де Тирол“ в Алпите, провело се на 6, 7 и 8 октомври.

В първия ден Мустафа завърши втори на 10 км по улиците на селцето Зьол. На 7-и се проведе класическата дистанция на маратон – 42.195 км, а Шабан зае трето място с 3:45:00.2 ч. Трасето беше изключително тежко и с голяма денивелация, а освен това теренът на места беше заснежен, което допълнително затрудни участниците.

Третият етап от уникалната надпревара включваше 24-километрово трасе в силно пресечен планински район около Зьол, където Мустафа триумфира с 1:58:35.3 ч.

В генералното класиране за трите състезания победител е Патрик Вийзер (Швейцария) с общо време от 6:06:09.1 ч, Шабан Мустафа заслужи второто място с резултат 6:18:27.7. Трети е германецът Щефан Холцнер с 6:32:11.4. Безапелационна победителка при жените е Микеле Майер от Германия с 6:39:17.4./sport.blitz.bg