Месец септември започна с триумф за Общински морски клуб Несебър. От 1 до 3 септември в Царево се проведе ХІV регата „Съединение“ – пореден старт от календара на Българската федерация по ветроходство и последна проверка за ветроходците преди юбилейната 50-та Балканиада в Турция. В надпреварата участваха 117 спортисти от 10 български клуба. Още първия ден несебърските състезатели окупираха челните места в три /от общо пет/ класа. Показаха силно желание за победа, постоянство и характер и през трите състезателни дни. Димитър Вангелов и екипажът Владислав Маринов / Мартин Георгиев финишираха първи в повечето гонки и си осигуриха златото много преди края на състезанието. В най-масовия клас „Оптимист“, където на стартовете заставаха 60 деца, несебърските състезатели класираха в челната десятка шестима. Кметът на Община Царево Георги Лапчев награди медалистите в неделя. Равносметката за ОМК Несебър-2000 са 7 златни, 1 сребърен и 4 бронзови медала:

Клас 420: златен медал за тандема ВЛАДИСЛАВ МАРИНОВ И МАРТИН ГЕОРГИЕВ.

Клас „Лазер 4.7“: 2 златни медала за ДИМИТЪР ВАНГЕЛОВ – в общото класиране и при юношите, 2 бронзови медала за ВЕСЕЛИН ЙОВЧЕВ – в общото класиране и при юношите и ІV място за ЛЮБЕН ТОДОРОВ.

Клас „Оптимист“: 2 златни медала за ДАНИЕЛ ЙОРДАНОВ – в общото класиране и при младежите, златен медал за ДИАНА МАРКОВА – при девойките, златен медал за РОЗИ КЪНЕВА – при момичета младша възраст, сребърен медал за АН-НИКОЛ КЪНЕВА – при девойките, бронзови медали за ГЕОРГИ МАНОИЛОВ – при младежите и за ВЛАДИМИР ПИНКОВ – при момчета младша възраст. Силно представяне и за МАРТИН ГЕРОВ, за съжаление остана ІХ-ти в общото класиране.

Домакин на регатата беше Морски спортен клуб „Сереко“.

В Царево през последните дни на август се състоя и друга важна проява от ветроходния календар – държавното първенство за неолимпийските класове. Представянето на ОМК „Несебър-2000“ и тук беше на ниво. В клас „Лазер 4.7“ държавен шампион е ДИМИТЪР ВАНГЕЛОВ. ВЕСЕЛИН ЙОВЧЕВ завоюва бронзовия медал. С първи старт в този клас ДИАНА МАРКОВА с лекота спечели сребърния медал при девойките младша възраст. В клас 420 несебърския екипаж ВЛАДИСЛАВ МАРИНОВ / МАРТИН ГЕОРГИЕВ спечели сребърните медали.