В последния кръг от есенния дял на първенството в елитната републиканска хандбална група, отборът на „Фрегата” постигна важна победа с 32:30 над “Добруджа” - Добрич.

Успехът не дойде никак лесно, като почти през целия мач домакините водиха в резултата, но от своя страна гостите не позволяваха разликата да набъбне. Резултатът от 17:17 на полувремето дойде, след като „Фрегата“ поведе с 13:8, но грешки в защита и прибързани решения на някои от състезателите позволиха на гостите да изравнят почти със сирената.

През второто полувреме картината бе идентична. Отново домакините се откъсваха с 2-3 попадения, но гостите отвръщаха на предизвикателството. В крайна сметка „Фрегата“ натрупа преднина от 4 гола няколко минути преди края и успя да извоюва победа, която им отреди четвърто място във временното класиране.

До края на годината бургазлии ще изиграят отложен мач срещу “Осъм” - Ловеч на 10 декември, от 17.00 ч., в спортна зала “Никола Станчев”.