Стилияна Николова спечели бронзов медал в многобоя на Световното първенство по художествена гимнастика в София. 17-годишната дебютантка прекъсна 21-годишната пауза на България за отличие в индивидуалния многобой. За последно Симона Пейчева спечели сребро през 2001 година.

За съчетанието на топка и при това на бухалки тя получи 32.600 точки. Гимнастичката ни получи 30.150 точки на лента, а на обръч бе оценена с 33.450 след второ повишаване на оценката при подадена контестация.

Грацията ни събра сбор от 128.800 точки, за да спечели четвърти медал от първенството и квота за Олимпийските игри в Париж през 2024 година. Николова има и три сребърни медала на отделните уреди и бе единствената ни представителка в многобоя след вирусното заболяване на Боряна Калейн.

Златото в многобоя спечели италианката София Рафаели със сбор от 133.250 точки. Сребърното отличие отиде при Дария Варфоломеев от Германия със 132.450 точки.

Утре състезанието продължава с разпределението на последните медали - финали на отделните уреди при ансамблите.