Испания победи Хърватия с 5:3 след продължения в 1/8-финал на UEFA EURO 2020 на стадион Паркен в Копенхаген.

Първо в 20-ата минута автогол на Педри и безучна грешка на Симон даде преднина на Хърватия, но в 38-ата минута Сарабия изравни.

В 57-ата минута Испания обърна развоя на резултата с гол на Аспиликуета. Третият гол за Испания дойде в 78-ата минута, когато точен беше Феран Торес. В 85-ата минута резервата Оршич върна отбора си в мача, след като съумя да нанесе точен удар. В добавеното време на мача Пашалич възстанови равенството.

В 100-ата минута Алваро Мората се разписа и даде нов аванс на тима си. Три минути по-късно Оярсабал направи резултата 5:3, което се оказа и крайния резултат в мача.