Отборът на Дания е първият четвъртфиналист на Евро 2020. „Червените дракони“ разбиха Уелс с 4:0 в откриващия осминафинален сблъсък от първенството. На „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам датчаните надиграха категорично своя съперник и заслужено стигнаха до убедителен успех.

Каспер Долберг вкара два от головете, като беше точен в 27-ата и 48-ата минута. Последните две попадения бяха дело на Йоаким Меле в 88-ата минута и Мартин Брайтуайт в добавеното време.

Във втора поредна среща датчаните вкараха четири гола, както го сториха и срещу Русия.

За Дания това е първи четвъртфинал на европейски финали от 2004 г., когато в Португалия тимът стигна до фазата на осемте най-добри. В следващия си мач "червеният динамит" ще чака победителя от двойката Чехия - Нидерландия.

Уелс не успя да повтори подвиха си от 2016 г., когато игра полуфинал и отпада на първата стъпка в елиминационната фаза.

Двубоят в Амстердам предложи голямо зрелище, много шансове за попадения и редица пропуски, основно от датчаните. За 90 минути Уелс отправи само един точен удар, а най-доброто положение за "драконите" се откри пред Гарет Бейл преди почивката при резултат 0:0.