Здравният министър Костадин Ангелов съобщи актуална статистика на заетостта на болничните легла за пациенти с COVID-19. Леглата за леките случаи са заети на 40%, а интензивните на 23%.
Най-голяма заетост на болнични легла има в: Благоевград, Габрово, Перник, Разград, Търговище и Шумен.
„Медицинският персонал, който до момента е положителен, е 3459 души. Активните са 1802, от които на домашно 1672, а в лечебни заведения 121. От тях в интензивни отделения са 9. 22 са починали - 17 лекари, 2 медицински сестри, 2 санитари и 1 фелдшер”, каза Ангелов.
Той заяви, че на база 14-дневна заболваемост България е на едно от средните места в ЕС, лато вчера е била на 16-то място.
„По 14 дневна смъртност България е на 7-о място. Ние сме измерими с Испания и Франция”, каза министърът.
0 Коментара