Над 300 състезатели от 35 спортни клуба в страната се събраха в Благоевград, за да премерят сили в рамките на 20-то Държавно първенство по канадска борба. Представители на клуб „Железни ръце” Поморие също взеха активно участие в съревнованието.

Юбилейното първенство бе едно от най-оспорваните до момента, като много добра подготовка демонстрираха спортисти от всички дивизии. Силните конкуренти обаче не попречиха на поморийските състезатели да спечелят един сребърен и два бронзови медала.

Емил Илчев стана републикански вицешампион на лява ръка в категория „мъже до 100 кг”, а на дясна ръка зае почетната трета позиция. Кирил Камиларов също завоюва третото място на дясна ръка при „младежите до 70 кг” . Другият представител на „Железни ръце“ Фабиен Башев остана на крачка от медалите в категория „мъже до 90 кг”.