Бургаските състезатели по фехтовка безапелационно станаха фаворити на Държавното първенство, показаха превъзходство пред съперниците си и обраха медалите. Турнирът се проведе в Пловдив, а в него взеха участие състезатели от цялата страна - момичета и момчета на възраст до 11 години, до 13 години и до 17 години кадети и кадетки.

През първия ден от първенството сили премериха най-малките участници.
След оспорвани битки отново и без конкуренция първо място и купата взе бургаската състезателка Михаела Николова от фехтовален клуб „Корсар”. Второ място зае нейната съотборничка Аня Кирова. При момчетата от същата възраст със сребърен медал се окичи Борис Симеонов, а най-малкия участник Виктор Китенов зае 12 място, след като победи доста по големите си съперници.

Купата и златния медал в категорията за момичета и момчета до 13 години отново взе състезателка на „Корсар”. Това е Михаела Николова, а бронзовия медал остана за Кристина Миланова, отново от същия състезателен клуб. При отборното първенство купата вдигнаха отново фехтовачите на „Корсар” в категория момичетата до 13 години- Михаела Николова,
Кристина Миланова, Аня Кирова и Габриела Захаринова. При момчетата до 13 години медалист е Георги Златаров - бронзов медал. Най-високото отличие в отборната надпревара при момчетата отново бе за „Корсар”. Георги Златаров, Ивайло Александров и
Борис Симеонов, заеха първото място и отвяха конкуренцията. Втория отбор с който взе участие фехтовален клуб „Корсар” в състав: Калоян Стоев, Александър Янев, Виктор Китенов, зае осмо място.