„Бургас 2007” ще търси реванш от „Казанлък Волей” във втората среща от четвъртфиналните плейофи на националния шампионат по волейбол за жени. Двата отбора се срещат на 12 март, събота, от 16.00 часа в бургаската зала „Младост”. Входът за зрители е безплатен.

Първия мач от плейофа беше спечелен от „розите” като домакини с 3:0. Тогава обаче гостенките бяха без трите опитни състезателки в състава си. Капитанката Диана Филипова, Виктория Викторова и Лора Илиева получиха почивка от треньорския щаб, за да са свежи на реванша.

В четвъртфиналната серия се играе до две победи от три мача. Ако утре домакините спечелят, решителният, трети, сблъсък ще се състои в казанлъшката зала „Арсенал” на 14 март.

В абсолютния си дебют на елитно ниво в женския волейбол „Бургас 2007” завърши на шесто място в редовния сезон, което може да се таксува като успех. По-голямото завоевание за тима обаче дойде в турнира за Купата на България, в който момичетата в синьо-бели екипи се класираха за финалната четворка.