В първата си домакинска среща от подготовката за пролетния полусезон Общински футболен клуб „Поморие” се наложи над гостите от „Добруджа” с 1:0.

През първото полувреме отборите не успяха да създадат чисти голови положения и удар не бе реализиран в нито една от вратите. Съперниците обаче останаха с човек по-малко, след като в 35-та минута Кристиян Петков бе отстранен от игра.

Втората част на мача започна с натиск на домакините и в 68-та минута за „Поморие” беше отсъдена дузпа. Капитанът Любомир Божинов успя да направи попадение, което оформи и крайния резултат от срещата.

За възпитаниците на старши треньора Малин Орачев това бе втората победа в „Б” професионална футболна група за 2016 година.

При следващата си среща ОФК “Поморие” гостува на ПФК „Дунав” Русе, на 12.03.2016 г. /събота/ от 15.00 часа.