Четвъртото издание на футболния турнир „ГЕРБ Фен Купа Бургас” показа оспорвана надпревара в спортния център в к-с „Изгрев”.

Състезанието събра любители на най-известния спорт от целия град, като този път в него се включиха и гости от Карнобат. На трето и четвърто място се класираха тимовете съответно на ФК „Славейков” и WORDS. За купата имаше истинска битка между отборите на „Красико” и „Воденицата”. След равен резултат от 2:2 се стигна до дузпи, като с 5:4 се наложиха „Красико”.

Купите в турнира, организиран от клуб „ГЕРБ – предприемачи”, връчиха народният представител Иван Вълков и председателят на Комисията по спорт в ОбС Калчо Белов.

Призът за най-полезен играч отиде при Явор Жеков от WORDS. Най-добър вратар е допусналият едва 7 гола Мануел Марков от „Воденицата”. А голмайстор на турнира стана Стоян Стоянов, също от отбора на победителите.

Мотото на турнира, който се проведе в подкрепа на кадидат-президентската двойка на ГЕРБ - Цецка Чачева и Пламен Манушев, бе феърплей.