Общински младежки спортен клуб „Циклон” Поморие добави още една страница към книгата с успехи на своите ветроходци. Поводът този път бяха резултатите, които Тодор Тузлуков и Пламен Божков постигнаха на провелата се в Турция международна регата „Bodrum International Optimist Regatta“ (BIOR).

Един от петимата българи, извоювали правото да се състезават във финалната Златна дивизия на BIOR, бе именно Тодор Тузлуков. В последния ден от програмата 11-годишният помориец спечели една от гонките в Golden fleet. Тази победа, заедно с 13-ото място във втората гонка, изкачиха Тодор на 46-а позиция в крайното класиране и го поставиха на 4-то място при младежите младша възраст.

Другият състезател на ОМСК „Циклон” Пламен Божков успя да се пребори за деветата позиция в Бронзовата група и стана 166-и в общото класиране.

Отличното си представяне двамата съотборници направиха сред сериозна конкуренция от общо 234 участници от Турция, Гърция, Германия, Литва, Молдова, Португалия, САЩ, Украйна, България, Полша, разделени в три финални дивизии (Gold, Silver и Bronze) след петте отсяващи гонки.