Целият екип от съдебни лекари, които трябваше да изготвят новата петорна експертиза по случая "Дебора", са си направили самоотвод,

Петимата експерти са депозирали, че не желаят да изготвят становище - веднага след като са били повикани да започнат изготвянето му.

Така нов състав от съдебни медици в друг град започва изготвянето на петорната експертиза, пише bTV.

Става дума за случая на брутално насилие над младо момиче в Стара Загора. 18-годишното момиче бе нападнато и нарязано с макетно ножче от приятеля си в дома си. Нарязани са ръцете, краката и гърдите ѝ, а лекарите са направили над 400 шева на порезните рани.

Носът на момичето е счупен, а насилникът е обръснал с машинка и цялата ѝ коса. По време на нападението той е бил с маска и ръкавици.

Садизмът, на който е било подложено, шокира цяла България и предизвика вълна от гневни коментари в социалните мрежи, включително и остри реакции от политици. Още по-яростна беше реакцията, когато се разбра, че обвиненият в насилието всъщност е на свобода. Пуснат е без мярка от Окръжния съд в Стара Загора на 5 юли