При огромен интерес на публика завърши последният кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос, който се проведе в Айтос. За първи път на мотополигона се събират над 20 000 души, които наблюдаваха битките в различните класове в неделния ден. Атмосферните условия и трасето бяха отлични, а 87 пилоти от България, Кипър, Румъния и Гърция накараха феновете около трасето да останат с прекрасни впечатления от тяхното каране и професионализъм. В МХ 65 кубически сантиметра победата в двата състезателни манша спечели Християн Георгиев ( 50 точки, НСА Моторспорт, КТМ), а след него на подиума се качиха Золтан Ордог ( 44 точки, Румъния, Хускварна) и Виктор Бориславов ( 38 точки, Мотоспорт Варна, КТМ) . При МХ 85сс. Кристиян Иванов (50 точки, НСА Моторспорт, КТМ) триумфира убедително , като втори и трети останаха Димитър Грозданов (44 точки,МСК Калабак 1969, КТМ) и Мариус Канакис (40 точки, Гърция, КТМ). В МХ2 първият манш спечели Майкъл Иванов ( 47 точки,НСА Моторспорт), а във втория поведе отново колоната , но падна във втората обиколка и това го прати чак на 15 позиция. Въпреки това Майкъл кара на ръба на риска и стигна до второто място в крайното класиране. С победата в Гран При Айтос триумфира Хакан Халми (МСК Севлиево,КТМ). Трети финишира Момчил Иванов (40 точки,Еър макс рейсинг,КТМ). Румънският пилот Адриан Радута (50 точки,Ямаха) отново беше над всички в МХ1, като и в двата манша финишира със сериозен аванс пред конкуренцията. Втори стана Георги Георгиев (42 точки,Текстил рейсинг, Сузуки), а трети Кристиян Кръстев ( 40 точки, Панчо рейсинг тим, Кавазаки). В МХ беше доста оспорвано и интересно, както вчера в първия манш , така и днес във втория. Многократният шампион Мартин Тодоров (50 точки,Еър макс рейсинг, КТМ) завърши като победител, но с равен точков актив по 42 останаха Григор Царев ( JRC-София,КТМ) и Владимир Попов (НСА Моторспорт, Кавазаки). Двамата си размениха по едно второ и трето място, но в крайното подреждане се взема под внимание позицията от втория манш. В него Царев беше втори, а Попов кара тактически и завърши трети. Въпреки това за първи път Владимир Попов стана шампион на България в МХ със спечелените през сезона 278 точки. В атрактивния клас „Балканче крос” участваха 17 състезатели на възраст от 11 до 65 години. Всички пилоти преминаха успешно техническия преглед преди състезанието и караха само мотори „Балкан”- 50 кубика. С купата за първо място от днешното състезание си тръгна Антонио Кумбаров. След него завършиха Николай Попов и Денислав Момчев./kotasport.com