Шампионът от миналия сезон Фрегата се класира за Супер финала на А-РХГ Мъже. Бургазлии гостуваха и победиха за втори път Добруджа – с 23:29 и след 27:24 от първия мач ще спорят отново за титлата, съобщава bghandball.com.

Гостите поеха инициативата от самото начало и наложиха своята игра през целия мач, така момчетата на Никола Добрев завършиха първото полувреме с 7 гола преднина (10-17).

През втората част домакините влезнаха по-здраво и се опитаха да намалят разликата, но в крайна сметка опитният отбор на Фрегата не допусна изненади и си осигури място на финала. Основен спонсор на бургаския тим е транспортна фирма „М-Бус”, която помага на златните момчета в пътуването им до титлите вече няколко години.

Тимът на Никола Добрев чака на Супер финала победителя от варненския сблъсък между Локомотив и Спартак. Вчера Спартак спечели в Камчия с 31:30 (14:15) и изравни плейофната серия на 1:1 победи.

Най-резултатни бяха: Добруджа: Златан Петров 8гола и Джошкун Якубов 5гола.

Фрегата: Димитър Асенов 7гола, Димитър Петков 6гола и Йордан Михайлов 4 гола.