За отбора на ОФК “Поморие” пролетният полусезон започна с победа от 0:2. Успехът бе постигнат вчера при гостуване на “Локомотив” Мездра.

Три минути след началото на играта тимът ни поведе с попадение на Христо Лемперов. До почивката бяха създадени още няколко ситуации за гол. През второто полувреме гостите увеличиха резултата, след самостоятелен пробив на Милен Танев. Той преодоля няколко състезатели и изведе на голова позиция Ахмед Ахмедов, който покачи до 0:2.

Футболистите ни организираха още няколко отлични контраатаки до края на мача, но пропуски направиха Даниел Стоянов и Стефан Стаматов, а удари на Христо Лемперов и Кирил Георгиев минаха на сантиметри над напречната греда.

С победата си в това дерби мъжкият ни състав утвърди втората си позиция във временното класиране с 37 точки.

Следващата среща на ОФК “Поморие” е домакинство с ПФК “Добруджа” Добрич. Тя ще се състои на 05.03.2016 г. /събота/, от 14.00 часа на стадион Поморие.