Номинираният за премиер Пламен Николов прие мандата за съставяне на правителство от името на „Има такъв народ”. Мандатът бе връчен от президента Румен Радев. Така беше разгадана мистерията кой ще бъде предложен а министър-председател, като по-рано през деня в публичното пространство се завъртя името на Петър Илиев.

В резултат на изборите от 11 юли тази година на вас се пада отговорността да получите първия проучвателен мандат. Хората гласуваха за вас с очакването да консолидирате фронта на промяната срещу проваления корупционен модел на властта. Време е да разберат как ще го постигнете. Много неотложни проблеми се трупат, за да допуснете провал. Българите очакват вашите предложения за кабинет в рамките на установения от конституцията срок”, заяви президентът.

„За мен е чест и отговорност да получа ще направя всичко възможно да спазим сроковете”, каза Пламен Николов.

Според сайта на Народното събрание Пламен Николов е роден през 1977 в Горна Оряховица, по професия е предприемач. Владее английски; немски; руски. Избран е за депутат в 45-ото и 46-ото Народно събрание.