Шест клуба със злато от регата „Циклон“ в Поморие, ветерани с „Оптимисти“ вдигнаха емоциите (СНИМКИ и КЛАСИРАНЕ)

img

Шест клуба заявоюваха златото след шест гонки в морето на юбилейната регата „Циклон“ в Поморие. 80 лодки в класовете „Оптимист“ и „Лазер 4.7”се бориха за ветроходната купа на Поморие. Освен състезатели от клубове в страната, и тази година участие взеха ветроходците от турския град Текирдаг.

По две златни отличия спечелиха представители на ЯК Порт Бургас и Tekirdag Sailing club, по едно – за ЯК Черноморец Бургас, ОМК Несебър 2000, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна и домакините от ОМСК Циклон Поморие, съобщава nauticabull.com, където е публикувано и класирането.

През третия ден от надпреварата в морето, заваля дъжд, който не позволи провеждането на гонки и класирането се оформи от състезанието през първите два дни. За това пък в неделя емоциите бяха вдигнати от проведената гонка на ветроходци-ветерани, които се състезаваха в клас „Оптимист“.

Крайно класиране Optimist, общо (58 състезатели)

Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)

Еге Йълдъзбайрактар (Tekirdag Sailing club)

Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)

Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)

Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)

Кутсал Гюнеш Курназ (Tekirdag Sailing club)

Валентин Мавродиев (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момичета младша (10)

Илайда Сен (Tekirdag Sailing club)

Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момичета старша (5)

Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)

Рози Кънева (ОМК Несебър 2000)

Вероника Кичикова (ЯК Черноморец Бургас)



Optimist момчета младша (28)

Еге Йълдъзбайрактар (Tekirdag Sailing club)

Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist момчета старша (15)

Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)

Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)

Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist, род. 2007

Еге Йълдъзбайрактар (Tekirdag Sailing club)

Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist, род. 2008

Кутсал Гюнеш Курназ (Tekirdag Sailing club)

Тино Томов (ЯК Порт Бургас)

Мартин Димитров (МК Балчик)

Optimist, род. 2009

Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Рея Парушева (ЧК Черноморец Бургас)

Николай Димитров (ЯК Порт Бургас)

Optimist, род. 2010

Атанас Златев (ОМСК Циклон Поморие)

Симеон Христов (ЯК Дорадо НСА София)

Филип Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 крайно класиране (14 състезатели)



Мерич Ердаглъ (Tekirdag Sailing club)

Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)

Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)

Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)

Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 девойки (3 участника)

Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)

Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)

Гергана Димитрова (ОМСК Циклон Поморие)

Laser 4.7 юноши младша (6 участника)

Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)

Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)

Laser 4.7 юноши старша (5 участника)

Мерич Ердаглъ (Tekirdag Sailing club)

Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)

Laser Radial (4 участника)

Стефани Музакова (ОМСК Циклон Поморие)

Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)

Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Standard (4 участника)

Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)

Иво Тодоров (ОМК Несебър 2000)

Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)

Добавете коментар

Електронната Ви поща няма да бъде публикувана. Задължителните полета са маркирани с *

Откажи

0 Коментар

Най-новото

Актуални теми

Трагедия в бл.105 на жк.Меден рудник

Рухнала сграда на улица „Кавала” в Бургас

Трагедия край Синеморец