Второто издание на наградите на хайтек индустрията оценява три пъти повече кандидатури в почти два пъти повече категории. Innovation, Technology & Sourcing Awards 2017, зад които стоят две от водещите технологични асоциации в България – Българската аутсорсинг асоциация (БАА) и Българската асоциация на софтуерните компании (БАСКОМ), ще отличат постиженията на българските фирми от сектора на изнесените услуги, софтуерни компании, ИТ компании, стартиращи компании от секторите, инвеститорите и местните власти. През последните години съвместните им усилия допринесоха за изграждането на България като водеща аутсорсинг и технологична дестинация.

Международно жури на наградите оценява водещи добри практики и високи бизнес постижения в категориите:

  • Технологични иновации;
  • Технологичен работодател на годината;
  • Доставчик на аутсорсинг услуги на годината;
  • Център за споделяне на услуги на годината;
  • ИТ продукт;
  • ИТ проект;
  • Софтуерна компания на годината;
  • Стартираща компания на годината.

Победителите в категориите „Технологична сграда на годината“ и „Технологична бизнес сграда на годината“ ще определят над 120 водещи високотехнологични компании в страната.

Запознайте с част от международното експертно жури на Innovations, Technology & Sourcing Awards 2017:

Себастиано Тофалети

Главен секретар, Европейски алианс на дигиталните МСП

Себастиано Тофалети е главен секретар на Европейския алианс на дигиталните МСП, европейската асоциация на малките и средни ИКТ предприятия. През 2007 той допринася за финансирането на организацията, която е първата европейска асоциация на ИКТ сектора с фокус върху защитаването на интересите на малките и средни предприятия. Към момента Европейският алианс на дигиталните МСП представлява хиляди малки компании, които са активни в сектора в цяла Европа.

Стефан Бумов

Съосновател и главен оперативен директор, HeleCloud

Стефан Бумов е съосновател и главен оперативен директор на HeleCloud, иновативен стартъп в областта на технологичното консултиране, базиран в Обединеното кралство. Той е съосновател на Българската аутсорсинг асоциация и председател на борда на директорите на асоциацията от 2012 до 2017. Стефан Бумов има богат опит в областта на корпоративни стратегии, технологиите, бизнес услугите и предприемачеството.

Бен Рандал

CEO и CCO, . I / O

Бен Рандал е изпълнителен съдиректор и търговски директор на компанията . I / O, чиято мисията е да създава стойностно бъдеще за хора, организации и общество. Като част от . I/O той заема роли в бордове с цел стратегическо консултиране. Една от компаниите, на които помага, е стартъп от Силиконовата долина, получил над $6.5 млн. като начало на финансиране. Бен е работил в рекламната индустрия за световни брандове и иновативни компании като Audi, Red Bull, Oakley, Yo Sushi, Astra Zeneca, BMS, Mercedes и Google и консултирал едни от най-големите рекламни агенции в света, включително Publicis and WCG за дизайн стратегия, креативни кампании, иновации и съдържание на дигитални продукти.

Октавио Брито

Октавио Брито има над 20 години опит в управлението на информационните технологии, регулациите и съвместимостта, и управлението на доставчици с фокус върху финансовия сектор. Част от компаниите, за които е работил, са Commerzbank AG и Deutsche Bank AG за Европа и Южна Америка.

Рой Рачамимов

Асоцииран директор, EY

Рой Рачамимов има повече от 20 години международен опит като консултант с фокус върху предоставянето на добавена стойност на клиенти в секторите технологии, финансови услуги и професионални услуги. В ролята си на асоцииран директор в EY, той е вътрешен консултант по управление и работи по проекти насочени към растежа на бизнеса, текучеството, ефективността и технологиите. Бизнес отделите, с които работи, са с годишни приходи от $3 милиона до над $1 милиард.

Кант Кришнан

Съосновател и вицепрезидент „Доставка на решения“, Intrigo Systems

Кант Кришнан е технологичен експерт с дългогодишен опит в изграждането на бизнес стратегии. Помагал е на редица компании да внедряват иновативни оперативни модели, бизнес процеси и технологични решения. В ролята си на съосновател и вицепрезидент „Доставка на решения“ в Intrigo Systems той е работил на международни брандове като Levi’s, Chevron, Nvidia, Clorox, Corning, Fossil, Mylan и HP Inc.

Д-р Прадееп Мухърджи

Президент и управляващ съдружник, Avasant

Д-р Прадееп Мухърджи е президент и управляващ съдружник в Avasant. Той има над 25 години богат опит и експертиза като международен консултант по управлението за правителствата, развиващи се институции, търговските органи и частния сектор. Той е признат лидер в областта на насърчаването на индустрии и изграждането на капацитет, консултации в областта на обществената политика и електронното управление, стратегии в областта на ИКТ и цифровите иновации, стратегии за износ и инвестиции. Неговата експертиза за въздействието на ИКТ инвестициите и политиката в областта на ИКТ помогнаха за изпълнението на критични инициативи и инициативи, определящи бъдещето в Азия, Африка и Източна Европа.

Повече за Българската аутсорсинг асоциация (БАА):

Българската аутсорсинг асоциация е създадена през 2012 г. и обединява усилията на компаниите, предоставящи аутсорсинг услуги с цел да повиши конкурентността на средата и да създаде допълнителни условия за повишаване на чуждестранните инвестиции в сектора и за развитието на добри бизнес практики. За БАА е изключително важно позиционирането на България като водеща страна в индустрията на изнесените услуги, подкрепяща кариерата в професионалното израстване на младите хора и утвърждаването на добрите бизнес практики у нас, в унисон с целите и политиките на държавата за стабилност и развитие на целия бизнес сектор.

Повече за Българската асоциация на софтуерните компании (БАСКОМ):

БАСКОМ е създадена през 2001 година. Асоциацията е колективен представител на повече от 80 софтуерни фирми – пълноправни членове, и над 120 асоциирани членове, сред които висши учебни заведения, фондации, фондове за рисков капитал, стартиращи иновативни компании и др.

Основните цели на БАСКОМ са да популяризира българската софтуерна индустрия, да работи за подобряване на образователната система, за въвеждането на електронно управление и да позиционира страната като високотехнологична дестинация, където софтуерните компании разработват собствени продукти и услуги с висока добавена стойност.