Нулева толерантност съм фолкпевицата Дебора Иванова /на 35-години/, която катастрофира в Поморие с 3,14 промила алкохол в кръвта, обяви днес председателят на Районната прокуратура в Бургас Мария Маркова. Припомняме, че популярната фолкизпълнителка беше задържана от бургаската полиция на 9 юли, , след като към 17:40 ч. на пътя между двете кръгови кръстовища с "Фолксваген Артеон", със софийска регистрация, движещ се в посока Слънчев бряг, предприема изпреварване, удря се в мантинелата, отскача и удря автомобил "Фолксваген Джета", с молдовска регистрация. С Дебора бил и 6-годишния й син. А във фолксвагена пътувало молдовско семейство с малко дете.

При удара няма пострадали, но при направените тестове за алкохол и наркотици е установено, че певицата е седнала зад волана отново след употреба на алкохол.

"Безспорно се установява, че Дебора Иванова е с висока степен на обществена опасност. Същата си позволява неколкократно да управлява автомобил след употреба на алкохол. Още повече самата тя не осъзнава нейното поведение колко е опасно предвид, че е била с малкия си син в автомобила, а в другия също е имало 2-годишно дете", каза Маркова.

Певицата има в досието си и предишни присъди за управление на автомобил след злоупотреба с алкохол. Маркова поясни, че й от 2016 досега Иванова е задържана три пъти за подобно престъпление.

През март 2024 г., тя е получила условна присъда от една година лишаване от свобода с три години изпитателен срок. Дебора е задържана за 72 часа с прокурорско постановление, а утре магистратите ще поискат съдът в Поморие да й наложи постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Към настоящия момент на Дебора Иванова е предявено обвинение за престъпление по чл. 343б, ал.2 за това, че същата в условие на повторност управлява пътно превозно средство с алкохол над допустимото 1.2 промила.

В случай, че съдът признае лицето за виновно по това обвинение и че има деяние в изпитателен срок от предходно осъждане, съгласно закона тя ще изтърпи наказанието 1 година лишаване от свобода и наказанието по настоящето производство. Задължително ефективна ще е присъдата.