През последните две седмици се проведоха няколко мероприятия от календара на Българска федерация по пожароприложен спорт за 2022г. с участието на представители на РДПБЗН-Бургас:

В периода от 6 до 8 юни в к.к.“Албена“ се проведоха ХXI Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”. За поредна година представителите на област Бургас младежите от СУ „Никола Й. Вапцаров“, Айтос завоюваха призово място. Хронологията от проведеното състезание е:

В комплексното класиране купата спечели отрядът на шуменското IX ОУ „Панайот Волов“ През двата състезателни дни на ХXI Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2022” г. учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

С резултат от 100,77 точки в дисциплината “400 метра щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха представителите на област Бургас младежите от СУ „Никола Й. Вапцаров“, Айтос. На по-малко от 1 точка от първенеца остана отборът на СУ „Васил Левски“, Троян. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, Шумен.

Вчера до победата в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” стигнаха учениците от шуменското IX ОУ „Панайот Волов“. Второто място завоюваха младежите от чирпанското СУ „Пейо К. Яворов“, а трети останаха представителите област Бургас айтоското СУ „Никола Й. Вапцаров“.

В комплексното класиране купата спечели отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, Шумен. Те ще представят страната ни в международните игри, които ще се проведат тази година в Словения. Младите огнеборци от СУ „Никола Й. Вапцаров“, Айтос заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Пейо К. Яворов“, Чирпан.

Всички участници получиха грамоти за своето участие, а победителите – предметни награди. Съорганизатори на младежкото съревнование са ГД “Пожарна безопасност и защита на населението”, Министерството на образованието и науката и Министерството на младежта и спорта. Дните на младите огнеборци се провеждат с активната подкрепа на Българската федерация по пожароприложен спорт и к.к. „Албена“.

От 1 до 3 юни в град Пловдив се проведе 50-тия републикански преглед по пожароприложен спорт. На прегледа РДПБЗН-Бургас беше представена в съдийския състав от Николай Николаев и Евгени Генов и отбор в състав - Стоян Узунов, Констатин Инджов, Никола Ковачевски, Теодор Кехайов, Николай Донов, Щерьо Щерев, Петър Петров, Добри Кавалеров, Стоян Илиев, Димитър Дженезов и ръководители – Асен Асенов и Деян Иванов. Отборът се представи достойно и зае петнадесето място в общото крайно класиране.

Съорганизатори на републиканския преглед са ГД “Пожарна безопасност и защита на населението” с активната подкрепа на Българската федерация по пожароприложен спорт.