Общинският председател на ДПС в Бургас Ширифет Мехмед е подал жалба срещу кмета на Равнец Христо Колев за отправени заплахи към представителя на партията в селото Иринка Йорданова по време на изборния ден днес. "По нейните думи той им казал, че ще ги затрие. Бях длъжен да реагирам.", каза Мехмед пред БургасИНФО.

Областният лидер на ГЕРБ Димитър Бойчев е подал сигнал в РИК за нерегламентирана агитация и купен вот в гр. Сунгурларе СИК 4.

В РИК има подаден сигнал и за Купуване на гласове в СИК 020600040 в Средец, както и за това, че анонимността в СИК 65 в у-ще "Любен Каравелов" в Бургас не е гарантирана при машинно гласуване.

Николай Тишев от „БСП за България“ е подал сигнал, че в секция 183 предстедателят е нагрубил член на комисия на коалицията и не го допуска да изпълнява служебните си задължения.