Двама души са с повдигнати обвинение след вчерашната спецакция в Бургас, съобщи на брифинг окръжният прокурор Георги Чинев. Става дума за 4 кражоли на пари, цигари и алкохол и 6 килограма златни накити, като стойността е над 320 хил. лева. В два от случаите те са използвали специфичен инструмент, с който са отваряли касите. Кражбите са извършени в Бургас и Айтос в периода от март 2017 г. до юни 2018 г. Крадците предварително проучали обектите и маршрутите до тях., разбивали стени, заглушавали охранителните системи, рязали касите с горелки и други инструменти. Ударите им били в заложни къщи и складове в промишлени зони.
Припомняме, че вчера в Бургас гъмжеше от полиция, като бяха претърсени 7 адреса и задържани 6-ма души.
От прокуратурата апелираха собствениците, които разчитат на СОТ и имат каси, да помислят за жива охрана и трезори на банки.
Двамата задържани остават в ареста за 72 часа.
"Лицата са извършвали добро проучване и бързо се отървават от вещите. Те не са обикновени крадци, а от тежкия криминален контингент, каза директорът на ОДМВР-Бургас старши комисар Калоян Калоянов. Двамата са 40-годишни мъже, проверяват се случаи на техни кражби в чужбина, осъждани са за кражби и документна измама. Разследвани са от половин година.
0 Коментара