На третият ден след водното бедствие Бургаско се възстановява от преживения шок. Тази сутрин продължава издирването на изчезналата в потопа възрастна жена от бургаското село Черни връх. Нейният съпруг все още е в критично състояние в болница.
Вчера спасителите обходиха района около къщата и селото.
В акцията ще се включат кучета на планинската спасителна служба, както и тежководолази. Те ще трябва да обходят район от над 4 км до Мандренското езеро, докъдето е текла водата.
70-годишната Ирина Павлова е съседка на изчезналата и във фаталната нощ, чувайки виковете на бедстващото семейство, тя часове наред търси помощ за тях. Първа е и сред доброволците в спасителната операция.
Равносметката от бедствието до момента е трима загинали и щети за поне 8 милиона лева.
Започна опис на щетите по засегнатите къщи. Властта на място обеща финансова помощ за възстановяването на домовете и техниката на хората.
Вече се изплаща и еднократната социална помощ от 325 лева, полагаща се на засегнато домакинство.
Над 100 са наводнените къщи в Равнец, над 60 – в с. Ливада, толкова са и в Полски извор, десетки са пострадалите къщи и в с. Черни връх.
Втори ден хората не успяват да изчистят дори калта от пострадалите си къщи. Засегнатите от бедствието електрически стълбове вече са възстановени и навсякъде би трябвало да има ток и вода./bTV
0 Коментара