Кадри от камери показват как са били задържани руснаците, които бяха обвинени в побой над полицаи в Свети Влас. Те бяха разпространени от bTV.

Двамата руски граждани бяха докараха в синини в съда в Несебър днес.

Руските туристи – баща и син, твърдят, че самите те са жертва на побой. Според обясненията им пред съдията в четвъртък вечерта в апартамента им в хотел в Свети Влас нахлули охранители, съобщава bTV. Дошли и полицаи, които ги изтеглили в коридора, сложили им белезници, а охраната започнала да ги удря.

Всичко това станало пред очите на двете им деца.

Версията на прокуратурата е друга – руснаците са обвинени, че са счупили част от стъклен купол в ресторанта на хотела. След това нападнали повикания полицейски патрул.

Районният съд в Несебър гледа днес мерките за неотклонение.

Вижте видеото на bTV:

Припомняме, че Районна прокуратура – Несебър задържа за 72 часа руските граждани Сергей Е. (56г.) и Евгений Е. (36г.). Сергей Е. е привлечен като обвиняем за това, че на 29.06.2017 г. около 21.00 ч., в „Гранд хотел Свети Влас”, в Свети Влас, в апартамент, причинил лека телесна повреда като ударил с дясна ръка по главата в областта на лицето полицейски служител, който изпълнявал служебните си задължения и му причинил болка и страдание- престъпление по чл.131,ал.2,т.4, вр. чл.130, ал.2 от НК, съобщиха от прокуратурата.

Евгений Е. е привлечен като обвиняем за това, че на 29.06.2017г. около 21.00 ч. в същия хотел причинил лека телесна повреда с удари в гръб, в областта на бъбреците с крак на друг полицейски служител, който изпълнявал служебните си задължения и му причинил болка и страдание - престъпление по чл.131,ал.2,т.4, вр. чл.130, ал.2 от НК.

Той е обвинен и за това, че счупил елемент от стъклен купол в ресторант, след като хвърлил върху него стъклена чаша – престъпление по чл.216,ал.1 от НК.