„Ако някой си мисли, че МВР е спортен клуб-дълбоко се заблуждава. Защо му е на един разследващ полицай да бъде супермен?! Той работи с ума си. Пречи ли му, ако не е манекен или спортист, да си върши работата. И как тези радетели на спортната дейност ще решат други важни проблеми – необходимостта от обучение на състава, от униформи, които да отговарят на съвременните стандарти, от оборудване. Защото полицаите ходят с оръжие, образец 1947 г.“- Така зам.-председателят на Управителния съвет на синдикалната федерация на служителите в МВР Генади Тенев коментира предложението на народния представител от ПП и член на комисията по вътрешна сигурност Николай Ангов- на полицаите с наднормено тегло да бъдат осигурени карти за спортни центрове, където да поддържат физическата си форма.
Изявлението на депутата предизвика недоволството на редовите служители в системата, тъй като вместо повишение на заплатите на фона на галопиращата инфлация, се предвижда МВР да задели 9 милиона лева за карти за фитнеси.
„Дейността на министерството в бягане и тичане ли се изрязява?!“, риторично попита И обобщи: „Американските филми са едно, действителността - съвсем друга“.
0 Коментара