Лидерът на ДПС и ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски внесе в Народното събрание предложението за закриване на Комисията за противодействие на корупцията. Предложението е подписано от всички народни представители от ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО. С това лидерът на ДПС и ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски изпълни заявката си, дадена преди дни, че КПК трябва да бъде закрита, защото антикорупционната комисия в настоящия си вид обслужва тези, по чието предложение беше създадена - ППДБ, за кризисен ПР и създаването на образ на “жертви”, а в същото време няма ефективни действия за борба с корупцията. Лидерът призова всички парламентарни групи да подкрепят закриването на КПК и предупреди, че по гласуването на депутатите ще стане ясно кой наистина подкрепя това България да бъде правова, европейска, силна и справедлива държава и кой лъже и манипулира хората, за да обслужва частно-партийните си интереси. В събота сутринта Пеевски пусна съобение, с което поиска: Комисия за противодействие на корупцията трябва да бъде закрита! Това е единственият начин да бъде прерязана пъпната връв, която свързва тази структура с дискредитирани и провалени, корумпирани политици, които системно я употребяват за своите “спасителни” ПР-кампании, представяйки се за жертви! Комисия за противодействие на корупцията трябва да бъде закрита, за да се сложи точка на игричките и фалшивите драматургии, че била “бухалка” срещу тях! , посочи още той в мотивите си. Комисия за противодействие на корупцията трябва да бъде закрита! Защото всички разследвания за “пачки”, “пудели”, “митници” и подкупи се използват единствено за помпане на спихналия рейтинг на лидерчетата на ПП-ДБ!
Защото тя беше направена по мярка за Бойко Рашков, командва се от Кирил Петков, а задкулисно конците дърпа Христо Иванов! А рашковщината и кирилпетковщината в българската политика нямат и не трябва да имат място! , настоя още Пеевски. И посочи: По гласуването ще ги познаете! Защото това ще е лакмусът, чрез който всички български граждани ще видят ясно и категорично кой ги манипулира и лъже и кой отстоява това България да бъде правова, европейска, свободна и силна държава!
По-рано днес лидерът на ГЕРБ-СДС обяви пред журналисти, че също е закриването на КПК и че правителството води преговори с Европейската комисия, тъй като тя е обвързана с ПВУ. Стана ясно, че Томислав Дончев вече води разговори с Европейската комисия за "средствата, които страната ще загуби или няма да загуби"."Имаме няколко седмици да решим как ще гласуваме", заяви Борисов и обвърза решението си точно с разговорите с ЕК. От думите му се разбра, че управляващите мислят за реформиране на комисията, която той отново определи като "чудовище".В същото време ексминистър Надежда Йорданова заяви, че Демократична България е готова със законопроект "който реорганизира комисията по начин, по който да не бъде бухалка в ръцете на управляващото мнозинство". "Изпратили сме го за становище на заинтересовани експерти в областта, така че работим по темата", посочи Йорданова. Попитана дали това означава, че органът ще бъде закрит, тя отговори: "В този си вид комисията ще бъде закрита. Функцията с проверката на имуществото на публичните лица и конфликтът на интереси ще бъде организационно установена в друга комисия". Божидар Божанов поясни, че трябва да бъде създаден орган, който да има компетенциите по установяване на конфликта на интереси. Според него това е необходимо, тъй като Антикорупционната комисия се е превърнала в бухалка.
0 Коментара