Регионална библиотека „Пейо Яворов” предлага доброволци на възраст между 14 и 18 години да прекарат едно незабравимо „Библиофенско лято”.
Регионална библиотека „Пейо Яворов” предлага доброволци на възраст между 14 и 18 години да прекарат едно незабравимо „Библиофенско лято”.
На 9 юли (събота) ще се проведе благотворителен плувен маратон от остров Света Анастасия до нос "Чукалята".
Причудливи фигури, надписи в пространството и воали около човешки фигури.
Бог е създал Адам и Ева, а не Адам и Иван, категорични са организаторите
Поради голямата посещаемост на Черешова Задушница в Гробищния парк, "Бургасбус" пуска в движение две допълнителни автобусни линии - № 13А и № 109
Ларгото не само запазва артистичния си дух, но е допълнено и с нови арт зони, категорични са от администрацията
Ще сваля 20 кг. до септември, заяви колоритният представител на патриотите в местния парламент в Бургас
150 малки мускетари идват по морето за фехтовалния турнир “Купа Бургас”.
8 метрова скулптура от пясък ще е акцента на тазгодишното издание на Фестивала на пясъчните фигури в Бургас.
Министърът на околната среда и водите Ивелина Василева и кметът Димитър Николов инспектираха напредъка по проекта за изграждане на канализация в село Маринка.
Новият обход на Бургас, които трябва да изведе трафика към Южното Черноморие извън града, ще бъде пуснат в началото на юли.
Община Бургас и Регионална библиотека "П. К. Яворов" подготвят второто издание на изложението „С книга на плажа”.
В програмата за лятната подготовка на два набора от школата на Нефтохимик е предвидено участие в международни турнири
Експозицията "История на парите по българските земи" ще може да се разгледа от 19.00 часа, тази вечер /10 юни/ в зала "Ал.Г.Коджакафалията" на Морското казино в Бургас.
„Хоро се вие на бургаския бряг“ ще събере над 300 любители на народните танци на открита сцена „Охлюва“ тази събота - 11 юни.