Близо 40 грама саморъчно произведен метамфетамин (пико), както и 10 грама суха зелена тревна маса (канабис), са намерени и иззети след специализирана полицейска операция, проведена на 01.08.т.г.на територията на к-с „Меден рудник”, от служители от отдел „Криминална полиция” към ОДМВР – Бургас, служители от Четвърто Районно управление - Бургас и сектор „Специализирани полицейски сили” при ОДМВР – Бургас.

Задържани са 28- годишният Димитър Милков и 37-годишният Ибрис Мурад, и двамата криминално проявени от Бургас. В първият от тях е открита саморъчно свита цигара със зелена тревна маса (канабис), като при претърсване на дома му, разположен в бл. 29 в ж.к. „Меден Рудник”, са намерени и иззети: три торбички със суха зелена тревна маса (канабис) и пет найлонови торбички с жълтеникаво кристалообразно вещество (метамфетамин). Открити са и прекурсори за производство на наркотични вещества, както и току-що приготвен метамфетамин, намиращ се още в тавичка от йенско стъкло. Общото тегло на намереното наркотично вещество е близо 40 гр. метамфетамин.

Извършена е проверка и на 37 годишния Ибрис Мурад от Бургас, като при личния обиск са намерени и иззети четири пликчета с бяло кристалообразно вещество (метамфетамин) с различен грамаж. Той е задържан за срок от 24 часа.

По случаите са образувани бързи полицейски производства.