Водачи с впечатляващи промили алкохол са заловени по бургаските пътища в последните дни. При един от тях дрегерът е отчел 2,89, а при други 3,57 и 3,08 промила. 37-годишен шофьор от Бургас, чиято съпруга е пострала, след като автомобилът им се е забил в дърво, е дал проба от 1,50 промила. Ето и повече за случаите.

На 31 юли около 20.45 ч. до кръговото кръстовище на бургаските улици “Крайезерна” и “Проф. Яким Якимов” възникнал пътен инцидент с участието на лек автомобил “БМВ Х Рейхе”, с бургаска регистрация, управляван от 35- годишен румънски гражданин, продължително пребиваващ в България. Същият е тестван за употреба на алкохол, като дрегерът отчел - 2,89 промила. Водачът е задържан с полицейска заповед за срок до 24 часа.

Отново на 31 юли около 04.22 ч. на бургаската улица “Индустриална” до дом №19, поради движение с несъобразена с пътните условия скорост самостоятелно катастрофирал, блъскайки се в крайпътно дърво лек автомобил “Ситроен С 4 Kактус”, с бургаска регистрация, управляван от 37-годишен бургазлия. Водачът е тестван за употреба на алкохол, като дрегерът отчел - 1,50 промила. Отказал е да даде кръв за химичен анализ. Задържан е за срок до 24 часа. От пътния инцидент пострадала 37-годишната съпруга на водача, която с контузия на корема, без опасност за живота, е настанена за лечение в УМБАЛ - Бургас.

На 1 август около 14.00 ч. на кръстовището на пътя Бургас – Малко Търново и отбивката за село Граматиково, служители от софийската жандармерия спрели за проверка лек автомобил “Рено Меган”, с бургаска регистрация, управляван от 43-годишен мъж от Царево. Те установили, че същият шофирал след употреба на алкохол с концентрация - 3.57 промила.

На 2 август около 01.40 ч. в Айтос за проверка е бил спрян лек автомобил “Дачия Логан”, с бургаска регистрация, управляван от 41-годишен айтозлия, като установили, че същият шофирал след употреба на алкохол с концентрация - 3,08 промила. Водачът дал кръвна проба за химичен анализ. Задържан е за срок до 24 часа.