Учениците от 1 до 4 клас да започнат да посещават училище от 4 януари догодина, както и отваряне на детските градини и яслите, решиха здравните власти.Д…
Учениците от 1 до 4 клас да започнат да посещават училище от 4 януари догодина, както и отваряне на детските градини и яслите, решиха здравните власти.Д…
Образователният министър Красимир Вълчев настоя, че няма да дърпат напред във времето зрелостните изпити за 7 и 12-ти клас, те ще се проведат по план - в края на учебната година, но от тях ще бъдат изключени определени теми. Кои ще са те – все още няма яснота, но според него, целта на тези изпити е да се измери начина на осмисляне на материала и функционалната грамотност на децата. "Не е задължително да се провежда и Национално външно оценяване за 4 и 10 клас", обясни още образователният министър, като уточни, че то е нужно най-вече за оценка на работата на учителите и на ръководствата на училищата. По време на онлайн среща с родители, учители и представители на граждански организации, Вълчев посочи, че най-вероятно и през следващите месеци ще продължи епидемичната ситуация. След 4 януари, ако обстановката позволява, ще се премине към локално взимане на решения, при което по области ще се преценява в кои училища и кои класове могат да възстановят присъственото обучение. При вземане на решение за разхлабване на мерките, първите ученици, които ще се върнат в клас ще са учениците от начален курс – 1 – 4 клас. След това с приоритет са учениците от 7-ми и 12-ти клас. Обмисля се при връщането на първите ученици в класните стаи да се организира различен график за различните класове, така както беше преди пълното преминаване към дистанционно обучение. По-рано днес Вълчев призна, че 30 000 деца не са включени ефективно в електронно обучение, като тук влизат не само ученици, без смартфони, таблети и лаптопи, а и такива, които не желаят да участват в самия процес. Той подчерта, че ключовият фактор е ученето: "Важно е да се задават задачи на децата и да се контролира тяхното изпълнение".
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев коментира пред БНР проблемите с доставката на електронни устройства за учениците, които не достига…
нлайн семинар на тема " Рамковата програма на ЕС "Хоризонт Европа" - възможности за българската научна общност организират Министерството на образование…
В момента основният ни проблем е коронавирусът, образователните дефицити можем да ги компенсираме, но не можем да компенсираме живота на хората. Това за…
Три примерни графика за редуване на присъствено с дистанционно обучение до Коледа е изпратило образователното министерство до училищата. Според тях учен…
Всички училища в страната при заболеваемост с коронавирус над 20% ще преминават в обучение в електронна среда, обяви министърът на здравеопазването Кост…
Гимназистите, които преминаха към дистанционно обучение на 29-и октомври, ще се върнат обратно в класните стаи този четвъртък (12 ноември). Причината е,…
Препоръката ни към вузовете е да преминат изцяло към дистанционна работа. Изключения да се правят само за медиците и то при упражненията. Това обяви гла…
Продължаваме да подпомагаме българското образование. Даваме общо 2,3 млн. лв. на общините за реализирането на 4 образователни програми. Това съобщи в оф…
Въпреки сложната ситуация с коронавируса, целта ни е за максимум присъствено обучение в училище. Прогнозата ни е, че няма да има продължително затваряне…
Допълнително обучение по учебни предмети, преди или след часовете, ще има за ученици, които са отсъствали повече от 10 учебни дни. Още уроци ще има и за…
Есенната почивка на учениците тази година ще е 4 дни – от 30 октомври до 2 ноември. Това потвърди пред bTV министърът на образованието Красимир Въ…
Есенната ваканция на учениците може да бъде с ден повече. Това става ясно от публикация във Фейсбук на председателя на Съюза на работодателите в система…
Два варианта за преминаване към електронно обучение предвижда указание на Министерството на здравеопазването, спуснато на Регионалните здравни инспекции…