Момчетата на треньора Петър Дочев надиграха с 3:2 гейма шампиона от изминалия сезон "Добруджа" -Добрич. В отделните геймове 25:23, 20:25, 32:34, 25:15 и в тайбрека 15:12.

Драматичният финал, който продължи точно 3 часа, се игра на неутрален терен в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Най-резултатен за успеха на бургазлии, които са носители на Купата на страната, беше диагоналът Петър Христов, който завърши с 21 точки.
Посрещачът Явор Генов добави 17 точки.

Отлични изяви в центъра имаха Георги Чалъков и Стоян Самунев. На висота беше и капитанът Мартин Пенев, който направи и последната точка в тайбрека.

С голям принос за победата са и бразилският разпределител на "Нефтохимик" Ален Силва и либерото Мартин Иванов.

Бургазлии станаха първият носител на Суперкупата на страната. Трофеят им бе връчен от министъра на младежта и спорта Красен Кралев.

Бургаските волейболисти получиха и чек за 10 000 лева.

"Безкрайно съм щастлив от спечеления трофей. Дано новият сезон продължи така, както и тръгна, с летящ старт", заяви мениджърът на ВК "Нефтохимик 2010" Огнян Томов.

На 19 октомври /сряда/ бургаските волейболисти гостуват на ЦСКА за мач от първия кръг в Суперлигата за сезон 2016/2017.