Приключиха държавните финали от ученическите състезания за юноши и девойки 11-12 клас. След оспорвани двубои бургаските ученици постигнаха следното класиране:

При девойкитe 11-12 клас баскетбол отборът на ППМГ "Акад. Никола Обрешков" без допусната загубена среща е шампион на България и заема почетното първо място. Надпреварата се проведе в Търговище.

Отборът на ПГРЕ "Георги Раковски" по баскетбол бе първи в груповата фаза и с една загубена среща на финала заема второ място на финалите, които се проведоха при отлична организация в Разград.

Отлично представяне и на ПГМЕЕ юноши 11-12 клас в надпреварата по хандбал. Те достойно заемат второ място в страната. Домакин за финалите по хандбал бе Габрово.

На седмо място в България, след отлично представяне, се класира отборът на ПГХТ " Акад. Николай Зелинский" по волейбол.